Jakie działania księgowe można prowadzić online?

Kategoria: Blog

kobieta księguje rachunki

Księgowość online to ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców. Dzięki temu, że nie trzeba osobiście dostarczać dokumentów do biura rachunkowego, można zaoszczędzić nie tylko czas. Nie należy mylić jednak prowadzenia księgowości online przez profesjonalistów z samodzielnym korzystaniem z komputerowych programów księgowych, co również jest popularnym rozwiązaniem. Wyjaśniamy, czym jest księgowość online i jakie działania obejmuje.

Czym jest księgowość online?

Księgowość online jest nowoczesną formą prowadzenia tradycyjnej księgowości. Dzięki zdalnej współpracy z biurem rachunkowym możliwe jest usprawnienie całego procesu komunikacji oraz uniknięcie zbędnej straty czasu. Co więcej, szybki i bezproblemowy kontakt za pośrednictwem Internetu pozwala na natychmiastowe dostarczenie niezbędnych dokumentów. Księgowość online pod względem działania nie różni się od księgowości tradycyjnej. Ze względu na usprawnienia w komunikacji pomiędzy biurem rachunkowym oraz klientami, jak również oszczędność czasu, jest to rozwiązanie, które pozwala także sporo zaoszczędzić na obsłudze księgowej firmy. W przypadku księgowości online przedsiębiorcy nie muszą sami zajmować się niezbędnymi formalnościami, jak ma to miejsce podczas korzystania z komputerowych programów finansowo-księgowych.

Jak działa księgowość online?

Cyfryzacja i związane z nią zmiany przepisów wpłynęły na sposób działania biur rachunkowych. Obecnie większość z usług księgowych uwzględnia także prowadzenie księgowości online w zakresie odpowiadającym księgowości tradycyjnej. Brak jest jednak papierowych dokumentów, które zastąpiła dokumentacja w formie elektronicznej. To ogromne ułatwienie dla przedsiębiorców, którzy nie muszą sami dostarczać dokumentów do biura rachunkowego lub inwestować w utworzenie nowego stanowiska pracy w firmie. Księgowość online obejmuje szereg działań księgowych, do których zaliczamy m.in.:

Co więcej, obsługa księgowa online uwzględnia także załatwianie niezbędnych formalności w imieniu przedsiębiorcy i kontakty z instytucjami państwowymi. Oferujemy profesjonalne usługi księgowe w formie tradycyjnej oraz online. Zapewniamy dostęp do intuicyjnej w obsłudze platformy, za której pośrednictwem klienci mogą nie tylko dostarczyć niezbędne dokumenty, ale także zyskać dostęp do wszystkich danych na temat prowadzonych przez nas działań księgowych.