Od czego zależą ceny usług księgowych?

Kategoria: Blog

od czego zależą ceny usług księgowych

Jednym z głównych kryteriów doboru praktycznie każdej oferty usługowej jest cena. Nawet jeśli na początku dokładnie analizujemy kwestie takie jak m.in. zakres świadczonych usług i ich kompleksowość, doświadczenie oraz kwalifikacje, to i tak w konsekwencji skupiamy się na kosztach, które często przesądzają o wyborze określonej oferty. Nie inaczej jest w przypadku biur rachunkowych. Firmy świadczące usługi księgowe mają zróżnicowane cenniki. Co więcej, często zależą one od indywidualnych ustaleń, specyfiki współpracy oraz wcześniej przeprowadzonych negocjacji. Od czego zatem zależy finalny koszt usług księgowych oraz jak znaleźć naprawdę dobrą ofertę na rynku?

Różne usługi księgowe, różne koszty

Jest bardzo wiele różnorodnych czynników, które mają bezpośredni wpływ na koszty usług księgowych. Podejmując decyzję o współpracy z biurem księgowym, zawsze warto w pierwszej kolejności nawiązać z nim kontakt w celu dokładnego omówienia kwestii cennikowych. Kontaktując się z biurem, można szczegółowo porozmawiać na temat indywidualnych potrzeb. W ten sposób oferta usług księgowych zostanie dopasowana do oczekiwań klienta, a także jego możliwości finansowych. Bardzo często ceny podlegają negocjacjom.

Warto przy tym dodać, że przy wyborze biura księgowego sugerowanie się wyłącznie ceną nie jest rozwiązaniem najlepszym. Trzeba pamiętać, że profesjonalnie działające firmy, które cieszą się renomą na rynku, zaufaniem klientów, doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami są w stanie zapewnić nam znacznie więcej niż niesprawdzone biura o nieugruntowanej pozycji. Koszt ich usług zapewne będzie więc proporcjonalnie wyższy.

Ceny usług księgowych zależą nie tylko od profesjonalizmu danego biura, ale również zakresu świadczonych przez nieco usług. Często oprócz standardowego wsparcia z zakresu księgowości, klienci mają zapewnione również fachowe doradztwo.

W przypadku Biura rachunkowego Abacus rozliczania z Klientami dokonywane są na podstawie miesięcznego abonamentu. Jest to forma rozliczania wygodna dla większości przedsiębiorców. Cena abonamentu obejmuje zaksięgowanie określonej ilości dokumentów. Wpływ na cenę ma rodzaj prowadzonej ewidencji oraz średnia ilość dokumentów w miesiącu. Średnia ilość dokumentów określana jest przy zamknięciu roku, a nowa cena stosowana jest przez kolejny rok podatkowy.